Yeniden pazarlama, Google Adwords ve Facebook Reklamları tarafından kullanılan ve sitelerin, bir web sitesini daha önce ziyaret etmiş veya belirli bir eylemde bulunmuş kullanıcılara özelleştirilmiş reklamlar göstermesini sağlayan bir dizi taktiktir. Bu uygulamaya atıfta bulunmak için “yeniden hedefleme” veya “davranışsal yeniden hedefleme” (davranış temelli bölümleme) terimlerini bulmak olağandır.

Kesinlikle kendiniz de bir yeniden pazarlama stratejisinin parçası olmuş olmalısınız. Gelecek tatil yerinize uçuş aradıktan sonra, sosyal ağlarda geziler için indirimli fiyat teklifleri içeren benzer reklamları nasıl aldığınızı fark ettiniz mi? Ya da e-ticaret alışveriş sepetinizde bekleyen bir ürünü bıraktıktan sonra, sizi satın alma işlemini kapatmaya teşvik edecek ek indirimler içeren reklamlar almaya nasıl başlarsınız?

Yeniden pazarlama amacı, dönüşüm olanaklarını artırmayı amaçlayan internet aramalarınızda davranışınızın yansıttığı ilgi alanlarına ve ihtiyaçlara uyan mesajlar göstermektir.

Yeniden Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Yeniden pazarlama,% 130’un üzerinde bir YG’ye ulaşabilir ve bu da onu en etkili dijital pazarlama stratejilerinden biri yapar. Temel olarak, ana avantajları şunlardır:

Segmentasyon: Bir yeniden pazarlama kampanyasındaki reklamlar, ürünle zaten gerçekten ilgilendikleri için yalnızca kalifiye potansiyel müşterilere gösterilir.

Özelleştirme: Kullanıcılar tarafından görülen reklamlar, daha önce İnternet’te aradıklarıyla tam olarak eşleşir; sonuçta istilacı olmazlar.

Dönüşüm: İnternet kullanıcılarının neredeyse yarısının bir satın alma kararı vermeden önce 4 farklı siteyi ziyaret ettiği tahmin edilmektedir. Sizinki bu sitelerden biriyse, yeniden pazarlama, potansiyel müşterinin ilerlemesi ve satın alma işlemini tamamlaması için ihtiyaç duyduğu mükemmel teklifle birlikte sahnede görünmenize olanak tanır.

Trafik: Daha önce söylenen her şeyin yanı sıra, yeniden pazarlama kampanyaları trafiği sitenize yönlendirmenin faydasını paylaşır ve bu, web sitenizin SEO’su için çok uygun olabilir.

Google Görüntülü Reklam Ağı

Yeniden hedefleme kampanyaları, Google Görüntülü Reklam Ağı adı verilen bir şey üzerinden çalışır. Bu ağ, tüm Google uygulamaları (Gmail ve YouTube gibi) dahil olmak üzere iki milyondan fazla site ve Mobil Uygulamadan oluşmaktadır.

Google’a göre, görüntü ağı internet kullanıcılarının% 90’ına ulaşıyor. Bununla birlikte, uzmanlar, daha geniş ve daha iyi bir kapsam elde etmek için benzer şekilde çalışan bir yeniden pazarlama kampanyası için Adwords ve Facebook Reklamlarından oluşan birleşik bir strateji kullanmanızı tavsiye ediyor.

Yeniden Pazarlama Listeleri Nedir?

Genelde ARYPL olarak bilinen Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listeleri, reklamverenlerin “web sitelerini daha önce ziyaret etmiş kişiler için arama ağı reklam kampanyalarını” ve oradayken görüntüledikleri belirli sayfaları özelleştirmelerine olanak tanıyan gelişmiş bir hedefleme özelliğidir. ARYPL’ler şu amaçlarla kullanılır:

Yalnızca kullanıcı reklamverenin yeniden pazarlama listesindeyse ve reklamverenin aramasını gerçekleştirmek için teklif verdiği anahtar kelimeleri kullanıyorsa, reklamlarını tetikleyecek şekilde ayarlanmış arama ağı reklam grupları oluşturun.

Reklamverenler yeniden pazarlama listesindeki kullanıcılar için özel olarak uyarlanmış bu reklam gruplarında bağımsız teklif ayarlamaları yapın.

Yeniden Pazarlama Listelerinin Geleneksel Yeniden Pazarlama Kampanyalarından Farkı Nedir?

Bunların “nasıl” farklı olduğunu incelemeden önce, geleneksel bir yeniden pazarlama kampanyasının tam olarak ne olduğunu inceleyelim. Yeniden pazarlama kampanyaları, reklam verenlerin sitelerini daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcılara hedefli reklamlar sunmasına olanak tanır, bu nedenle potansiyel müşterilere çevrimiçiyken sürekli bir hatırlatma görevi görür. Bir web sitesini bir kez ziyaret eden kişilerin, siteyi ilk etapta ziyaret etmelerine ilgi duydukları için dönüşüm (yani satın alma, kaydolma vb.) Olasılıklarının daha yüksek olduğunu doğrulayan çok sayıda kanıt vardır.

Nasıl Benzerler?

Hem geleneksel yeniden pazarlama hem de yeniden pazarlama liste reklamları, reklam verenin web sitesini daha önce ziyaret etmiş kullanıcıları izlemek ve ziyaretçiyi yeniden pazarlama listelerine eklemek için çerezleri kullanır.

Nasıl Farklılar?

Buradaki fark, yeniden pazarlama listelerinin, reklam verenin yeniden pazarlama listesinde yer almalarından ötürü kullanıcılara otomatik olarak metin reklamları göstermemesidir. Bunun yerine, yeniden pazarlama listeleri yalnızca kullanıcı Google veya Bing’de etkin bir şekilde arama yaptığında ve reklam verenin teklif verdiği anahtar kelimeleri kullandığında reklam yayınlayacaktır.

Bu temel farktır, çünkü reklam verenler, belirli bir kullanıcının amacını (arama sorgularına göre) daha iyi tahmin edebilecekleri ve özellikle bu amacı hedefleyen reklamlar oluşturabilecekleri için daha fazla kontrole sahiptir. Bu, reklamların amacı hedefleyemediği ve bunun yerine Google Görüntülü Reklam ve Bing Ağlarına göz atarken geçirdikleri süre boyunca kullanıcılara basitçe gösterildiği geleneksel yeniden pazarlamadan farklıdır.

Yeniden Pazarlama Kampanyaları Nasıl Oluşturulur?

Yeniden pazarlama kampanyası, belirli bir liste için bir dizi özel reklam oluşturmayı içerir. Bu reklamlar, diğer Adwords veya Facebook Reklamları kampanyaları kadar özelleştirilebilir ve örneğin, aşağıdakilere odaklanabilir:

  • Kullanıcının ilgilendiğini gösterdiği ürünün aynısı gösteriliyor.
  • Benzer bir ürün gösteriliyor.
  • Zaten bir şey satın almış bir kullanıcıya yeni bir ürün gösterme.
  • Kullanıcıları zaten ilgilendikleri bir satın alma işlemi yapmaya teşvik etmek için pop-up satış promosyonu gösteriliyor.

Yeniden Pazarlamanın Dezavantajları

Dijital iş dünyasında yaygın olarak kullanılan bir strateji olsa da, yeniden pazarlama bilmeniz gereken bazı dezavantajları barındırmaz. Yeniden pazarlamanın çoğu kullanıcının zaten deneyimlemeye alıştığı bir şey olmasına rağmen, bazıları bunu gizliliklerine bir saldırı olarak hissedebilir ve onu kullanan markalara kızabilir. Birçok kullanıcı, yeniden pazarlama reklamlarının ekranda görünmesini engelleyen Adblock gibi reklam engelleyicilere güvenir.

Yeniden Pazarlama Kampanyasıyla İlgili Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

O zaman arkanıza yaslanın. Çünkü Ozon Medya deneyimli ekibi tüm yeniden pazarlama ihtiyaçlarınıza cevap alabileceğiniz projelerde yanınızda olmayı hedeflemiş bir ajanstır. Aklınızdakileri paylaşın, sizin için en iyi reklam projesinin yaratılmasını isteyin. Sonrası basit, yükselen grafiklerinizi izlemek…

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://holiganlar.com/yabanci-bahis-siteleri/