Instagram reklamcılığı, daha geniş bir kitleye ulaşmak için Instagram platformunda sponsorlu içerik yayınlama yöntemidir. Instagram reklamları, bir işletmenin veya bireyin, potansiyel müşterilere ulaşmak, web sitesi trafiğini artırmak ve marka bilinirliği sağlamak için birebirdir.

Popüler sosyal medya platformu olan Instagram, ticari bakımdan oldukça işlevseldir. Görsel paylaşımlarla öne çıkan bu platform, doğrudan satışa imkan verebilecek özelliktedir. Bundan dolayı hem büyük şirketlerin hem de küçük işletmelerin tercihi olmayı başarmış durumdadır. Instagram giderek ticari bir platform olduğu için, şirketlerin, ürün ve hizmetlerini geniş kitlelere duyurabilmeleri adına profesyonel yaklaşımlar ön plana çıkmaktadır. Şirketler, hesaplarının veya ürünlerinin bilinir olması amacıyla, Instagram reklamları için profesyonel yardım almaktadır. Firmamız, Ozon Medya bu alanda hizmet sağlayan firmalardan biridir. Bu konuda, şirketler için çalışan profesyoneller dışında, sektörde deneyimli bir ekiple çalışmak pek çok şirket için avantaj sağlamaktadır.

Sıkça Sorulan Soruları

Instagram Reklamları Nasıl Verilir?

Bilindiği gibi, Facebook ile Instagram kardeş sitelerdir. Bundan ötürü, aralarında bir korelasyon bulunmaktadır. Reklam verilmek istenen hesap ile Facebook Business hesabının entegre edilmesi yeterlidir. Bu aşamadan sonra, bir reklam modeli oluşturmak gerekmektedir. Reklam modeli konusunda, çok fazla seçenek sunulmaktadır. Bizler, sosyal medya reklamları konusunda yeterli deneyimi olmayan müşterimiz için, reklam modelleri oluşturarak, çözüm ortağı oluyoruz.

Instagram Reklamları Nerede Yayınlanır?

Instagram reklamlarınız, hedef kitlenizin Instagram yayın akışı içerisinde, takip ettikleri Instagram hesaplarının paylaştığı fotoğraflarla ya da videolarla beraber, profil isminin altında sponsorlu etiketi ile birlikte yayınlanmaktadır.

Instagram reklamları ile gösterim, sıklık, erişim ve demografi ölçülebilir.

Dijital Pazarlama Hizmetlerimiz İçin Hemen
Bize Ulaşın!