Google üzerinden ücretli arama ve görüntülü reklamlar yayınlıyorsunuz, Facebook, LinkedIn, Twitter ve hatta sektörle ilgili bazı niş sosyal sitelerde reklam veriyorsunuz. Belki de ajanslar aracılığıyla reklam kampanyaları veya reklamlar yürütüyorsunuz. Ancak bazı nedenlerden dolayı, yatırım getirisi sağlayıp sağlamayacağından emin olamadan Instagram’ı reddettiniz. Şimdi size Instagram reklamları ile ligili ayrıntılarla neden Instagram reklamları içinde bir bütçe ayırmanız gerektiğini ayrıntılarıyla anlatalım.

Instagram, çeşitli reklam biçimleri aracılığıyla görsel hikayeler anlatmak için bir platform sağlar ve birçok reklam veren, bu kanalın diğer reklam kampanyalarına kıyasla daha yüksek getiri sağladığını gördü. Yapılan istatistiklere göre bugün Instagram’ın 800 milyon aktif kullanıcısı var ve 2013’ten beri gördüğü hızlı büyüme oranı oldukça şaşırtıcı… Ancak günün her saatinde Instagram’da gezinen bu kadar çok aktif insan varken, sizinki gibi bir işletme nasıl öne çıkabilir? Instagram reklamcılığının devreye girdiği yer burasıdır. Facebook’a benzer şekilde, popülerlik dağınıklığı da beraberinde getirir ve gerçek bir etki yaratmak için bu karmaşayı organik olarak kırmak neredeyse imkansız olabilir. Doğru kişilere doğru zamanda, doğru mesaj ve görüntülerle odaklanmak için Instagram reklamları tam da bunu yapmak için güçlü aracınızdır…

Instagram Reklamları Nedir?

Instagram reklamları, daha geniş ve daha hedefli bir kitleye ulaşmak için Instagram platformunda sponsorlu içerik yayınlamak için ödeme yapma yöntemidir. Bir işletmenin veya bireyin reklam vermeye karar vermesinin birçok nedeni olsa da, Instagram reklamcılığı genellikle marka maruziyetini artırmak, web sitesi trafiğini artırmak, yeni potansiyel müşteriler oluşturmak ve mevcut potansiyel müşterileri satışa yönlendirmek için kullanılır. Instagram çok görsel bir platform olduğu için burada metin reklamları yerine görsellik tercih edilir. Instagram reklamları ile hedef kitlenize ulaşmak için bir resme, bir dizi resme veya videoya (metin eşliğinde) ihtiyacınız var.

İşletmeniz İçin Doğru mu?

Bu apaçık soruyu doğuruyor: Instagram’da kim var? Sadece özçekim yapan gençler mi? Ya da tarif arayan 20 kişilik bir grup mu? Ya yaşlı nüfus? Onlarda burada yer alıyor mu?

Ne yazık ki, yaşlı nüfus demografisini hedefleyen tüm pazarlamacılar için Instagram, daha genç bir kitleye yönelme eğilimindedir; en büyük kullanıcı yüzdesi 18-29 yaş aralığında (% 55), ardından 30-49 yaş aralığındadır ( % 28). Instagram kullanıcılarının yalnızca % 11’i 50-64 yaşları arasındadır ve sadece % 4’ü 65 yaşın üzerindeki yetişkinlerdir. Instagram’da erkeklerden daha fazla kadın varken, cinsiyet farkı eskisi kadar büyük değil.

Bu, hedeflediğiniz kitle gibi görünmüyorsa, yine de Instagram sosyal ağını gereksiz bir fırsat olarak görmezden gelmemelisiniz. Facebook’ta yaşananlara benzer şekilde, 34 yaşın üzerindeki yetişkinlerin sayısı, platform büyümeye devam ettikçe muhtemelen Instagram’a geçiş yapacak gibi görünüyor. Ayrıca, 65 yaşın üzerindeki yetişkinlerin % 4’üyle çalışıyorsanız, bu demografiyi her zaman doğrudan hedefleyebilirsiniz .

Ozon Medya'da Zirveye Uçun!

Ozon Medya, deneyimli ekibi ile işletmeniz için doğru stratejiyi belirleyerek kolaylıkla reklamlarınızı verebilirsiniz. Ozon Medya, işletmeniz için uygun olan reklamların oluşturulmasından yayınlanmasına kadar tüm evreleri gerçekleştirir, size rapor olarak sunar. Size sadece Instagram’da alacağınız like’ları ve satış grafiğinizdeki artışını izlemek kalır.

Sıkça Sorulan Instagram Reklamları Soruları

Instagram Reklamları Nasıl Verilir?

Bilindiği gibi, Facebook ile Instagram kardeş sitelerdir. Bundan ötürü, aralarında bir korelasyon bulunmaktadır. Reklam verilmek istenen hesap ile Facebook Business hesabının entegre edilmesi yeterlidir. Bu aşamadan sonra, bir reklam modeli oluşturmak gerekmektedir. Reklam modeli konusunda, çok fazla seçenek sunulmaktadır. Bizler, sosyal medya reklamları konusunda yeterli deneyimi olmayan müşterimiz için, reklam modelleri oluşturarak, çözüm ortağı oluyoruz.

Instagram Reklamları Nerede Yayınlanır?

Instagram reklamlarınız, hedef kitlenizin Instagram yayın akışı içerisinde, takip ettikleri Instagram hesaplarının paylaştığı fotoğraflarla ya da videolarla beraber, profil isminin altında sponsorlu etiketi ile birlikte yayınlanmaktadır.

Instagram reklamları ile gösterim, sıklık, erişim ve demografi ölçülebilir.

Dijital Pazarlama Hizmetlerimiz İçin Hemen
Bize Ulaşın!

https://holiganlar.com/yabanci-bahis-siteleri/