Sosyal Medya

Sosyal Medya Paylaşımları Nasıl Olmalı?

Günlük yaşantımızın vazgeçilmez konusu olan sosyal medya paylaşımları hakkında birçok kararsızlık yaşanmaktadır. Çünkü artık sosyal medya paylaşımlarının daha popüler olması, daha çok beğeni alması kullanıcı tarafından öncelik haline gelmiş bulunmaktadır. Genellikle içgüdüsel olarak yapılan sosyal medya paylaşımları paylaşıma açık hale getirilmeden önce bir kaç kez üzerinde durulması gereken konulardan birisidir. Yani kısacası ben yazacağımı yazdım tarzında da düşünmek bizi aslında yaptığımız paylaşım açısından stabil bir konuma kadar düşürebilir. Peki, gel gelelim sosyal medya paylaşımlarımızın en iyi şekilde daha çok dikkat çekmesi için yapılabileceklere.

1) Sosyal Medya Paylaşımlarınız İdeal Uzunlukta Olmalıdır

Sosyal medya paylaşımlarınızın ideal uzunlukta olması okuyanlar tarafından daha dikkat çekmektedir. Paylaşımlarınızın özgün, anlaşılabilir kaliteli ve kısa olması diğer kullanıcılar arasında daha çok yayılmaya sebep olacak ve paylaşımlarınızın da beğeni oranını artıracaktır. Türkçeyi güzel kullanın ve karşı tarafın algılayamayacağı türden paylaşımlardan uzak kalın.

2) Resim ve Video Seçimi Doğru Yapılmalıdır

Doğru görsel ve video seçimi sosyal medya paylaşımlarınızın daha çok dikkat çekmesi açısından sizlere kolaylık sağlayabilecektir. Seçmiş olduğunuz resim metninizin konusunu içerirse hedef kitlenizin ilgisini çekmek daha da kolaylaşacaktır. Markanızı, ürününüzü tanıtmak amaçlı seçeceğiniz resim hedef kitleniz açısından tercih söz konusu olabilir. Bunun sebebi insanların dikkatini çekmeden aslında hedef kitlenize hiç bir şey ulaştıramıyor olmanız; yani önce dikkat çekmeli sonrasın da dilediğiniz amaca ulaşım sağlayabilirsiniz.

3) İnsanların İlgi Alanları İle Paylaşım Yapmak

Sosyal medya paylaşımı yaparken insanların ilgi alanları ile ilgili paylaşım yapmak paylaşımlarınızın popülerliğinin en doğru anahtarıdır. İstatistiklere göre yapılan paylaşımlarda metin uzunluğu ile paylaşımların ilgi çekmesi konusu doğru orantılıdır yani ne kadar kısa okunabilir kısa paylaşım olursa o kadar çok dikkat çekimi kolaylık sağlamaktadır. Paylaşımlar için açıklayıcı bir içerik özelliği tercih söz konusu olabilir. Sosyal medyada ilgi çeken paylaşımlar yapın, kendi benliğinizle hareket edin yorumlarda daha uzun yorumlar yapmayı ve kullanıcının gözdesi olmayı deneyin. Gizemli bir profilde paylaşımlarınızın dikkat çekmesi açısından kullanıcıların merakını uyandırabilirsiniz.

4) Paylaşımlarınızın Sıklığına Önem Verin

Evet doğru bir konuya değinmekte de fayda var ne sıklıkta paylaşım yapmalısınız. Genel olarak Facebook, Instagram, Twitter gibi paylaşım sitelerin de doğru paylaşım sıklığı hedef kitleniz açısından paylaşımlarınızın en üst görünüme sahip olmasını kolaylaştıracaktır. Belirli sayının üzerinde paylaşım yapıldığından gönderi başına ilgi oranı daha düşmekte ve paylaşımlarınızın kalitesi de en aza inmektedir. Yani etkileşim oranınızı daha da çok hedef kitleye ulaştırmak için yapacağınız sınırlı sayıda paylaşım hedef kitleniz açısından daha çarpıcı hale gelecektir. Ayrıca kullanıcıların daha aktif olduğu dönemler de yapacağınız gönderiler de aktif olmadıkları zamanlara karşılık olarak erişim oranını azaltmakta akış sayfasında en alt bölümlere aktarılmasından dolayı paylaşımlarınızın etkileşim oranını düşürmektedir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://holiganlar.com/yabanci-bahis-siteleri/