Google - SEO

Google Aramalarında Sosyal Medya’nın Gücü

Markanızı hiç Google’da aradınız mı? Peki, çıkan sonuçlardan memnun oldunuz mu?

Google’da markanızı veya markanız ile ilgili bir anahtar kelimeyi arattığınızda, rakiplerinizin ya da markanız ile ilgili endişe verici bir yorumun ilk sıralarda çıkması kuvvetle muhtemel. Bunun iki temel sebebi vardır:

  • Rakipleriniz SEO ve sosyal medya çalışmalarına başlamış demektir.
  • Çıkan yorum sitelerinin değeri sizinkinden çok daha fazladır ve üst sıralarda görüntülenir.

İlk izlenim her zaman çok önemlidir, bunu zaten hepimiz biliyoruz. Google’ın da en popüler arama motoru olduğunu ve insanların bir şeyi ararlarken ilk Google’a sorduklarını da biliyoruz. İşte bu yüzden bir an önce SEO ve sosyal medya çalışmalarına başlamalı ve insanlara verebileceğiniz en iyi ilk takipçi satın al izlenimi vermelisiniz.

Google arama sonuçları hoşunuza gitsin ya da gitmesin, internetteki kitlelere ulaşmak istiyorsanız, oyunu Google’ın kurallarına göre oynamalısınız.

Peki, bunu nasıl başaracaksınız? Google’ın koyduğu kurallar çerçevesinde kimliğinizi nasıl en iyi şekilde yansıtacaksınız?

Oyunun Kurallarını Öğrenin

Bir oyunda başarılı olmak için önce kurallarını çok bilmeli sonra da o kurallara göre oynamalısınız. Google’ın arama sonuçlarını oluşturan yüzlerce matematiksel algoritması bulunmakta. Bu algoritmaların sonucuna odaklanmak gerekirse; bir arama yaptığınızda çıkan ilk sonuçların genellikle Youtube, Facebook, Twitter ve Linkedin gibi sosyal ağların olduğunu fark edersiniz.

Bu anlamda şu sonuçlara hemen varabiliriz:

  • Google, sürekli yenilenen ve update edilen içeriği sever.
  • Google; Facebook, Twitter, Linkedin, Youtube ve Slideshare popüler sosyal medya platformlarını sever.
  • Google blogları sever çünkü bloglar, yeni içeriğin türediği yerlerdir. Sosyal medya ise bu içeriklerin dağıtıldığı yerlerdir.
  • Google, anlık bilgiyi sever. Bu anlamda Twitter’ın üstüne yok diyebilirim.

Bu temel kurallar size web sitenizin arama sonuçlarında görüntülendiği yeri değiştirmek ya da yerini sabitlemek adına oldukça faydalı olacak en temel sonuçlardır.

Üretken Olun

Evet, sosyal medyada sürekli kendinizle ilgili içerik girmeyin ama sizi anlatan içerikleri de bizzat siz hazırlayın. Bir başkasının içeriğini kullanmayın. Kendinize ait olmayan ve internette bulduğunuz içerik çok çok büyük ihtimalle Google tarafından index’lendiği için size kopyacı muamelesi yapar ve o içeriği ilk giren siteyi sizin önünüzde göstererek sizi cezalandırır.

Üretkenliğinizi paylaşın:

  • Twitter hesabı açın.
  • Facebook sayfanızı oluşturun.
  • Linkedin profilinizi oluşturun ve herkese görünür yapın.

İçeriklerinizi paylaşmanız çok ama çok önemli. Yukarıdaki saydığım sosyal ağlara ek olara Tumblr’da kullanın. Tumblr, paylaşımlarınızı kendine has bir URL içinde gösterebildiği için SEO’ya çok büyük bir katkısı vardır. Tumblr ile ilgili daha detaylı bilgiye “İşiniz İçin Tumblr” yazımdan ulaşabilirsiniz.

Paylaşın

Bu kadar sosyal medya hesaplarını kendiniz için değil, paylaşmak için açıyorsunuz. Bunları kullanın. Hayatınızın bir parçası haline getirin. Sonuçlarını kısa sürede alacaksınız.

Web sayfanıza Facebook sayfanızın, Twitter hesabınızın ve Linkedin Profilinizin butonlarını koyun. İnsanların paylaşma isteklerini yerine getirin ve işlerini kolaylaştırın.

İstikrarlı Olun

Google sürekliliğe değer verir. Sürekli olun. Bu işe başladıysanız bunun bir süreç, sürekliliği olan bir iş olduğunu bilin. Yaptıklarınızın etkilerini 24 saat sonra görmeyeceksiniz. Geleceğe yatırım yaptığınızın farkında olun ve farklı beklentilere girmeyin.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://holiganlar.com/yabanci-bahis-siteleri/