Google - SEO

Paravan Blog Nedir ve Ne İşe Yarar?

Paravan blog, web sitenizin dış SEO çalışmaları için kullanılan, ana sitenizi beslemeye yarayan ve ana web sitenizden bağımsız olarak tasarladığınız bir blog sitedir.

Paravan blogların kurulma amacı ise, ana sitenize link akışını sağlamak ve sitenize popülerlik kazandırmak hedeflenmektedir. Bir nevi dış SEO çalışmasıdır. Paravan blog sayesinde web sitenizin sayfalarının anahtar kelime bazında Google Arama Motorunda üst sıraya çıkmasını, hit almasını ve sitenizin Alexa sıralamasının üstlere çıkmasını sağlamaktadır.

Paravan blog kurulurken daha çok aşağıda bulunan ücretli ve ücretsiz sistemler kullanılmaktadır;

  • WordPress.com
  • Blogspot.com
  • Blogcu.com
  • Tumblr.com
  • Blog.com

Paravan blog açmadan evvel en az 1 aylık içerik havuzu oluşturmanız gerekmektedir. İçeriklerinizi ise belirli aralıklarla zaman ayarlı ya da manuel olarak paylaşmalısınız. Bunun yanı sıra, içeriklerinizin Google’da index almasını beklemeniz gerekmekte, direkt blog açtıktan sonra backlink almanız önerilmemektedir.

Paravan blogları açtıktan sonra paylaşacağınız içerikler ise, tıpkı normal web sitenizdeki gibi özgün ve kaliteli olmalıdır. Bunun yanı sıra, paravan bloglarınızdaki içerikler ile ana sitenizdeki içeriklerin birbiriyle uyumlu olması gerekiyor. Ayrıca yazdığınız içeriklerin Google algoritmasına girmesini istiyorsanız, içeriklerinizin her birinin en az 300 kelime olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yazdığınız içeriklere ek olarak görsel de eklerseniz, yaptığınız çalışmaya bir destek sağlayacaktır ve başarılı olma ihtimalinizi yükseltecektir. Fakat görsel ekleme işi zorunlu değil, tamamen sizin isteğinize kalmış bir şey.

Paravan Blog Tasarlanırken Başka Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

  • Bir paravan site açarken, bu sitenin ana web sitenizden farklı IP adresine sahip olması elzemdir. Mesela, ana siteniz tumblr üzerinden kurulduysa, paravan siteniz mutlaka blogcu ya da blogspot.com gibi başka bir uzantıya sahip olmalıdır.
  • Paravan blogların ana sitenizden farklı temaya sahip olması da bir diğer dikkat etmeniz gereken noktadır. Yani, iki sitenizin temaları ve görünürlüğü farklı olmalıdır.
  • Kullandığınız içeriklerin mutlaka ve mutlaka özgün ve kaliteli olması gerekiyor. Sakın ana sitenizden veya başka yerlerden kopyala yapıştır içerikleri paravan sitenizde paylaşmayın. Bu tarz içerikler paravan sitede paylaşılsa dahi çöp içerik olarak görülmektedir ve web sitenizin hit almasını engelleyecektir.

Sonuç olarak, paravan blog tasarlamak ve kurmak oldukça ekonomik ve basit bir yöntemdir. Aynı zamanda ana sitenizin de popülerliğini sağlamak için etkili bir dış SEO çalışmasıdır. Paravan siteyi tasarlayıp kurmanız ve ilerletmeniz gereken maddeleri sizinle paylaştık, bu yöntemleri uygulayarak başarılı olmamanız için hiçbir sebep yok.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://holiganlar.com/yabanci-bahis-siteleri/