Facebook’un sadece kişisel kullanım için olduğu günler geride kaldı. Bunun yerine, Facebook tartışmasız herhangi bir işletme için en iyi çevrimiçi pazarlama platformlarından biridir ve çevrimiçi reklamcılık söz konusu olduğunda Facebook sosyal medya dünyasının lideridir.

Facebook’u kullanan iki milyardan fazla insanla, Facebook reklamcılığının işletmeler için neden bu kadar etkili bir araç olduğu şaşırtıcı değildir.Pazarlama kampanyanıza Facebook Reklamlarını neden eklemeniz gerektiği aşağıda açıklanmıştır:

Ayrıntılı Kitle Hedefleme

Artık, güveninizi yalnızca basılı reklamlara, gerçek performans takibi olmadan koymanıza gerek kalmaz, böylece seçtiğiniz hedef kitleye ulaşacağınız için dua edersiniz. Facebook reklamları, reklamlarınızın kimlere gösterileceği konusunda çok belirgin olmanıza olanak tanır, böylece ürün veya hizmetinizle kimlerin ilgilendiği konusunda kontrol sahibi olursunuz. Yer, cinsiyet, yaş, ilgi, iş unvanları ve ilgi alanlarından son doğum günlerine veya seyahat alışkanlıklarına kadar her şeyi hedefleyebilirsiniz. Ve bonus olarak kurtaracağınız tüm ağaçları düşünün! Yeşile gitmek hiç bu kadar faydalı olmamıştı.

Ölçülebilirlik

Karşılaştığımız zorlu ekonomik zamanlarla, yatırım getirinizin pazarlama harcamalarınızdan tam olarak ne olduğunu bilmek çok önemlidir. Facebook reklamlarının birçok profesyonelinden biri de bu! Facebook veya Google Analytics ile sağlanan bilgileri kullanarak reklamlarınızın başarısını ölçebilirsiniz. Bu istatistikleri kullanarak, dönüşüm oranlarının maliyetini kolayca hesaplayabilirsiniz. Bu tür bilgiler şirketler için, özellikle de ileride pazarlamayı planlamak için ALTIN’dır.

Bütçe

Bir Facebook reklamı oluştururken, bütçenizi rahatça harcadığınız tutara ayarlayabilirsiniz. Facebook Reklamları ile ilgili bir başka çekici şey, biraz uzun bir yol kat ediyor – ve reklamınızla ne kadar çok insan etkileşime giriyorsa, diğer kullanıcılar da kendi zaman çizelgelerinde ÜCRETSİZ olarak daha fazla görecek!

Etkileşim

Facebook reklamları, diğer pazarlama araçlarının aksine 2 yönlü bir iletişim sistemidir. Müşterileriniz sizinle sohbet edebilir ve reklamla başlangıç ​​noktası olarak onlarla sohbet edebilirsiniz. Bir şirketin yorum yaparken takipçileriyle etkileşime girmesi o kadar iyi bir halkla ilişkilerdir. Müşteri sadece önemli hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda onlarla hızlı, kolay ve kişisel olarak bilgi paylaşabileceksiniz.

Facebook’ta Reklam Vermeniz İçin 5 Neden

Modern dünyada modern bir pazarlamacı olarak, her pazarlamacının yaptıklarının koşuşturmacasına yakalanmanın ne kadar kolay olduğunu anlıyoruz; ister video oluşturma, bloglama, e-posta pazarlama, arama pazarlaması, SEO, liste kiralama, gerilla pazarlama, seçenekler sınırsızdır. Gerçek şu ki, her şeyi yapamayız. Kalbimizi ve ruhumuzu hangi kanallara koyacağımızı seçmeliyiz, çünkü her platformda çok az çaba harcarsak başarılı bir dönüş görme şansı zayıflar.

Bununla birlikte, günümüz toplumuna hâkim olan bir güç vardır: sosyal medya. Bunu hepimiz biliyoruz, çünkü muhtemelen Facebook, Instagram ve Twitter özet akışlarınızı günde birkaç kez kontrol ediyorsunuz. Müşterileriniz de aynısını yapıyor.Bu şaşırtıcı değil, ama bu aynı zamanda tüm harcamalarınızı dışarıdaki her sosyal platforma atmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Yine de, tüm pazarlamacıların göz ardı edemeyeceği bir sosyal ağ var, Facebook. Peki, neden Facebook’a reklam yapmanız gerektiğine dair beş nedene göz atın.

  • Facebook’ta Kitleniz

Facebook’un Çin’in nüfusundan daha büyük bir kullanıcı tabanı var! Dünya çapında 1.49 milyar üye ve yılda 22 milyar reklam tıklaması ile Facebook, işletmelere aramadan bu yana en büyük reklamcılık fırsatını sunuyor. Yani evet, kitleniz orada bir yerde – sadece onları bulma meselesi (3. nedenden bahsedeceğim), ancak şüpheleriniz varsa, bu istatistikleri tekrar söyledikleri için tekrar okuyun, arkadaşım.

  • Facebook Reklamları Ucuz

Aslında, reklam vermenizin nedeni, işletme sayfanızda organik etkinliklerden çekişin sonuç vermemesidir. Ne yazık ki organik erişim günlerinin çoktan gittiğini kanıtlayan aşağıdaki grafiğe bir göz atın; yayınlarınız hayranlarınızın Facebook haber akışında görünmüyor. Diğer taraftan, Facebook reklamları diğer çevrimiçi pazarlama kanallarının maliyetinin bir kısmına mal olma eğilimindedir. Nakit para ile, harcayabileceğiniz tutarı aşmamak için makul günlük Facebook bütçeleri belirlediğinizden emin olun.

  • Facebook’un Hedefleme Yetenekleri Olağanüstü

Video reklamlar gibi tonlarca farklı reklam türünün yanı sıra, Facebook hedefleme yetenekleriyle elde edebileceğiniz ayrıntı düzeyi inanılanın ötesindedir. İster davranışlara, ilgi alanlarına, demografik özelliklere, bağlantılara, yaş aralıklarına, dillere veya yerlere göre olsun, bu hedefleme yetenekleriyle oldukça derin kitleler hedefleyebilir, dışarıda kaldığınızdan kurtulmanızı sağlamak için bunları birbiri üzerine katmanlayabilirsiniz.

  • Facebook, Yeniden Pazarlama İle Daha Etkili

Özel kitleler aracılığıyla Facebook’ta yeniden pazarlamayı deneyin. Bu strateji pazarlamacılar için harikalar yaratır çünkü yeniden pazarlama, sitenizi daha önce ziyaret etmiş bir kitleyi hedefleyerek çalışır ve bu nedenle ürünlerinizle veya tekliflerinizle bir düzeyde ilgilenme olasılığı daha yüksektir. Bu teknikle, PPC müşteri adaylarınızı Facebook reklamları aracılığıyla dönüşüm sağlamayanlara yeniden pazarlama yaparak bir itme fırsatı sunarsınız.

  • Facebook Kolayca Yeni Kalifiye Olası Satışlar Bulmanızı Sağlıyor

Deli gibi dönüşüm sağlayan bir kitle bulduğunuzda, bunları klonlayabilirsiniz. Bu özelliğe, özel bir kitle alabileceğiniz “benzer kitleler” denir ve Facebook, bu kitleye benzeyen ve bu nedenle işletmenizle ilgilenmesi muhtemel YENİ kişilere ulaşır. Benzer kitleler ayrıca dönüşüm pikselleriyle (örneğin, ücretli arama ağı reklamlarınızdan dönüşüm pikselleri) Oluşturulabilir, mobil uygulamalardan veya yalnızca Facebook sayfanızın hayranlarından veri yükleyebilir. Ayrıca, benzer kitlenizin hedef alıcılarınızın doğru bir yansıması olmasını sağlamak için boyut ve hedefleme seçeneklerini de tanımlayabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://holiganlar.com/yabanci-bahis-siteleri/