Google - SEO

Blog Nedir Günümüzdeki Önemi

Günümüzde blogların önemini kullansak dahi tam olarak bilmemekteyiz. Kişiler ve ya kurumlar belirli bir konu hakkında, kısa hikayeler, şiirler, tavsiyeler, tarifler ve buna benzer konularda blog yazmaktadır. Gelin bu karmaşaya bir son verip, beraber günümüzde blogların önemi ve kategorilerine bakalım.

Hikaye Blogları

Hikaye bloglarının temel amacı kişilerin o anda veya tasarladıkları bir altyapıyı uygun şekilde aktarmasıdır. Bu hikayeler genelde amatör kişiler tarafından yazılmış olmakla beraber ilk zamanlarda pek bir akıcılığı olmaz ve tam bir netlik kazanmaz. Aslında hikaye blogları kişilerin kendi ideallerini, düşüncelerini ve isteklerini tamamen rahat yoruma açık bir ortamda anlatarak kendi hayallerini gerçekleştirmesidir.

Bazı bloglar var ki gerçekten o hikayelerde kendimizi bulmamıza, kendimizi o hikayenin içinde hissetmemizi sağlamaktadır. Ve bunu gün geçtikte çok başarılı bir şekilde yapmaktadırlar.

Tavsiye Blogları

Sadece tavsiye blogları demek aslında yanlış olur. Biz sadece genelleme olarak bu ismi kullanalım. Bu bloglara bir konu hakkında tartışma, düşünce, tavsiye yada tecrübeler aktarılır. Kısa bir örnek verecek olursak; bir telefon alacağımızı düşünelim ama marka ve model hakkında hiçbir bilgimiz yok. O zaman çoğu insanın yaptığı gibi internet arama motorundan yardım isteriz ve sonucu bu bloglara ulaşırız. Bu bloglara geldiğimizde daha önce kullanmış kişiler, sizin gibi almayı düşününler, başka marka ve modelle karşılaştıranlar, iyi ve kötü yanlarını bizlere sunanları göreceğiz.

Bundan sonra ise yapacağımız tek şey bizim için ne derece uygun olup olmadığını araştırmak ve kararlaştırmak olacaktır. Dikkat edersiniz ki yine bloglardan yararlandık. Ve yine ulaşılabilir bir blogtan faydalandık.

Tarif Blogları

Tarif blogları günümüzde hemen her zaman elimizin altında bulunan bir kaynaktır. Genelde bu bloglarda yemek tariflerinden tutunda elektronik aletlerin kullanımı ve parça değişimine kadar her şeye ulaşabiliriz. Daha önceden bayanların kupon ile alığı, komşusundan aldığı veya kalın mı kalın defterlerde toplanan tarifler artık sadece İnternet üzerinden ulaşabilmekteyiz. Tarifimde şu yemek yok şu tarif yok gibi bir sorun kalmayıp sayısız ve sonsuz derece de tarifi bulduk. Geçmişte olduğumuz gibi çoğumuzun kullanma kılavuzu okuma gibi bir alışkanlığı yok. Ama başımız sıkıştığında ilk yardım aldığımız şey yine bu bloglardır. İşin tek özüne bakacak olursak bloglar hayatımızda bazen hayat kurtaran tüyoları içinde barındırmaktadır ve en iyi bilgi kaynaklarımızdan biridir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://holiganlar.com/yabanci-bahis-siteleri/